PL EN
Biografie Gdańskie: Prezentacje artystyczne mniejszości narodowych

Biografie Gdańskie: Prezentacje artystyczne mniejszości narodowych

BIAŁORUSKIE TOWARZYSTWO KULTURALNE CHATKA

Jauhien Barysznikau

Białoruski bard, gra na gitarze, dudzie i perkusji. Organizuje też warsztaty tradycyjnych tańców i prowadzi wykłady dotyczące białoruskiej tradycji dudarskiej. Solo występuje od 2006 roku. Laureat licznych konkursów i festiwali piosenki autorskiej, m.in. Fest-A 2006 (Mińsk), OPPA 2009 (Warszawa), Grand Prix XVII Festiwalu Bardauskaja Vosień 2010 (Białystok).

 

ZWIĄZEK UKRAIŃCÓW W POLSCE | ODDZIAŁ POMORSKI

Hanna

Polsko-ukraińska grupa muzyczna założona przez wokalistkę i kompozytorkę Hannę Tiekuczewą. W muzyce zespołu przeplatają się  melancholijne melodie, motywy etniczne i elektroniczne brzmienia, a wszystko to podkreślone jest solidną dawką przesterowanych gitar, potężnym wokalem oraz tekstami pisanymi z głębi duszy. Muzycy chcą przekazać piękną opowieść o szczęściu, miłości, ale też o mroku i powadze ubraną w romantyczny i niepowtarzalny klimat wschodnioeuropejski, przy którym nikt nie przejdzie obojętnie.

 

STOWARZYSZENIE LITWINÓW W POLSCE

Baltasis Kiras

Indie/folkrockowa grupa z Wilna, która powstała w 2008 roku. W 2010 roku zespół wydał debiutancki album Su geltonu snapeliu. W 2014 roku ukazał się minialbum Amerika, a w 2020 pierwsza biała płyta winylowa oraz trzeci album studyjny Tekančiom upėm. Zespół aktywnie występuje, koncertował we wszystkich najważniejszych festiwalach i scenach krajowych. Podczas Biografii Gdańskich wystąpi solista zespołu Tautvydas Augustinas.

WSTĘP BEZPŁATNY NA PODSTAWIE ZAPROSZEŃ DO ODBIORU W KASIE.