PL EN
Biografie Gdańskie: Prezentacje artystyczne mniejszości narodowych

Biografie Gdańskie: Prezentacje artystyczne mniejszości narodowych

MUZUŁMAŃSKA GMINA WYZNANIOWA W GDAŃSKU

Art Orient

Grupa taneczna specjalizująca się w tańcu brzucha. Jej członkinie mają za sobą szereg występów w Polsce i za granicą oraz kontrakty taneczne na Bliskim Wschodzie, USA czy w Chinach. To tancerki, instruktorki i laureatki międzynarodowych konkursów, m.in. nagrody publiczności podczas Bellydancer of The Universe 2016 w USA, Pucharu Świata Bellydance 2012, Mistrzostw Europy Wschodniej 2016, Miss Belly Dance Poland 2013, Mistrzostw Polski 2015. Grupa w repertuarze ma zarówno tradycyjny taniec arabski i tańce folklorystyczne, jak i tańce z rekwizytami takimi jak wachlarze jedwabne, miecze, skrzydła czy świeczniki.

 

TOWARZYSTWO SPOŁECZNO-KULTURALNE ŻYDÓW W POLSCE | ODDZIAŁ W GDAŃSKU

Teatr Żydowski w Warszawie Zaśpiewaj mi piosenkę po żydowsku

Koncert znanych i popularnych piosenek żydowskich w języku jidysz, polskim i hebrajskim. Występują artyści Teatru Żydowskiego z Warszawy: Izabella Rzeszowska (śpiew), Ewa Dąbrowska (śpiew), Henryk Rajfer (śpiew) oraz Teresa Wrońska (akompaniament i konferansjer).

 

ZWIĄZEK UKRAIŃCÓW W POLSCE | ODDZIAŁ POMORSKI

Michalove

Zespół Michalove to rodzinne trio z Michałowa, małej miejscowości z powiatu słupskiego. Zespół wprowadza słuchaczy w świat tradycyjnych, ginących pieśni ludowych. W swoich kompozycjach przywołuje pieśni wiosenne, żniwne, weselne, miłosne, rusalne, kolędy i kołysanki, łącząc je w opowieści odwzorowujące cykle przyrody i ludzkiego życia. Muzycy snują opowieści, przekraczając granice czasu i gatunków muzycznych. Michalove swoją transową muzykę, przestrzenne brzmienie handpanu, tankdrumów i akordeonu łączy ze światem tradycyjnych pieśni wielogłosowych, głównie ukraińskich, ale też z różnych stron Polski, Białorusi, Bałkanów. W 2019 trio Michalove zdobyło I miejsce na Festiwalu Muzyki Ludowej Mikołajki Folkowe, a w 2022 roku II nagrodę oraz Nagrodę Programu I Polskiego Radia na festiwalu Nowa Tradycja.

 

WSTĘP BEZPŁATNY NA PODSTAWIE ZAPROSZEŃ DO ODBIORU W KASIE.