PL EN
Hansel and Gretel or be careful, little worm

Hansel and Gretel or be careful, little worm

based on „Hansel and Gretel” by Brothers Grimm

script: Magdalena ŻulińskaPiotr Kłudka
direction: zespół
set design: Andrzej Żak
puppets and masks: Agata Żukiewicz
music: Magdalena ŻulińskaPiotr Kłudka
cast: Magdalena Żulińska, Piotr Kłudka, Andrzej Żak

Premiere: 29 stycznia 2017

For children aged 4+

 

Description

Jasiek i Małgośka idą przez las do szkoły. Co się wydarzy po drodze? Jakie niebezpieczeństwa na nich czekają i jak sobie z nimi poradzą? I czy wszystko skończy się dobrze?

„Jasiek i Małgośka, czyli uważaj, robaczku!” to autorskie przedstawienie aktorów Teatru Miniatura – Magdaleny Żulińskiej i Piotra Kłudki – przygotowane w ramach Sceny Inicjatyw Aktorskich. Żartobliwa opowieść dla dzieci od 4 lat nawiązuje do znanej baśni braci Grimm, ucząc dzieci samodzielności, a jednocześnie ostrożności. 

Stałym elementem kończącym każdy pokaz spektaklu jest spotkanie z pedagogiem z gdańskiej Straży Miejskiej. Umundurowany funkcjonariusz rozmawia z dziećmi o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Odnosząc się do konkretnych scen przedstawienia, przypomina najmłodszym, jak powinni się zachować, gdy zaczepia ich obca osoba, co robić w przypadku kontaktu z agresywnym zwierzęciem oraz o czym trzeba pamiętać na ulicy, by nie narażać się na niebezpieczeństwo.

Funkcjonariusze z Referatu Profilaktyki Straży Miejskiej w Gdańsku mają duże doświadczenie w przekazywaniu maluchom wiedzy o bezpieczeństwie. Od lat realizują w szkołach, przedszkolach i innych placówkach oświatowych liczne programy profilaktyczne (m.in. „Bezpieczne dzieciństwo”, „Postępowanie ze zwierzętami” oraz „Autochodzik – bezpieczeństwo w ruchu drogowym dla najmłodszych”). Jednak na deskach profesjonalnego teatru jest to ich debiut.


WASZE OPINIE O SPEKTAKLU

Warto się wybrać. Polecam! Moim dzieciom bardzo się podobało i choć minęło już trochę czasu od przedstawienia to wciąż o nim opowiadają głośno się śmiejąc :)
Kasia, facebook

Świetny, edukacyjny spektakl! Polecam!
W dniu dzisiejszym mieliśmy okazję zobaczyć ten spektakl z rodzinką. Jesteśmy pod dużym wrażeniem, świetna gra aktorska, choreografia, oprawa muzyczna na doskonałym poziomie. Ciekawa edukacyjna koncepcja przedstawienia. Miło spędzony czas. Czasami warto się zebrać i zwyczajnie ruszyć z domu, bo duże rzeczy dzieją się obok nas :) Polecam spektakl!!
Łukasz, trojmiasto.pl

Gorąco polecam spektakl! Świetnie bawiliśmy się całą rodziną! Było śmiesznie, pouczająco i bardzo kolorowo :) Warto się wybrać!!!
Patrycja, trojmiasto.pl

Spektakl "Jasiek i Małgośka, czyli uważaj, robaczku!" rewelacja, taniec, śpiew, czyli relax, a do tego uczy maluchy ostrożności.
Wiola, facebook

Jeśli macie ochotę podzielić się z nami waszymi przemyśleniami odnośnie spektaklu, prześlijcie nam maila na adres miniatura@teatrminiatura.pl