PL EN

STREFA ZDARZEŃ

Wspaniała wiadomość: Wojciech Stachura z nagrodą 28. Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej

Spieszymy donieść, że nasz aktor Wojciech Stachura za koncepcję scenografii i lalek oraz rolę w spektaklu BETON na podstawie powieści Moniki Milewskiej otrzymał nagrodę w prestiżowym Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej. To kolejna ogólnopolska nagroda tego aktora za rolę w spektaklu „Beton” – w marcu otrzymał nagrodę Polskiego Ośrodka Lalkarskiego POLUNIMA dla najbardziej obiecującego aktora młodego pokolenia.

W finale 28. edycji konkursu znalazło się 13 spektakli. Po ich obejrzeniu jury w składzie: Judyta Berłowska, Jadwiga Majewska-Grabowska, Maciej Gorczyński (przewodniczący), Grzegorz Kondrasiuk i Tomasz Man postanowiło przyznać osiem nagród głównych i cztery wyróżnienia. 

Ogólnopolski Konkurs na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej ma na celu nagradzanie najciekawszych poszukiwań repertuarowych w polskim teatrze, wspomaganie rodzimej dramaturgii w jej scenicznych realizacjach oraz popularyzację polskiego dramatu współczesnego. Konkurs jest organizowany przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego i Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

wojtek_nagroda.png