PL EN

STREFA ZDARZEŃ

Międzynarodowy festiwal Sztuka Szuka Malucha w Miniaturze

8 i 9 lipca zapraszamy na gdańską odsłonę międzynarodowego festiwalu sztuki dla najnajmłodszych widzów, SZTUKA SZUKA MALUCHA, który od 7 lat odbywa się w Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu. SZTUKA SZUKA MALUCHA jest festiwalem rodzinnym. Dla organizatorów najważniejsze jest współuczestnictwo w wydarzeniach dzieci i dorosłych – rodziców, opiekunów i dziadków. Każde wydarzenie festiwalowe tworzone jest z myślą o możliwościach percepcyjnych najnajmłodszych odbiorców sztuki, a więc dzieci od 0 do 5 lat.

W Miniaturze będzie można obejrzeć trzy spektakle: „Casa/Dom” włoskiego teatru La Baracca – Testoni Ragazzi, który jako pierwszy na świecie zaczął tworzyć spektakle dla najnajów, wielokrotnie nagradzanego „Pana Satie” Teatru Atofri z Poznania oraz najnowszy spektakl Teatru Miniatura „Tam i tu”.

La Baracca – Testoni Ragazzi powstał w 1976 roku, a 10 lat później stał się prekursorem teatru dla najnajów. Słynie na całym świecie z oryginalnego, wypracowanego konsekwentnie przez lata stylu oraz nowatorskich działań na polu sztuki dla najnajmłodszych. Jego spektakl „Casa/Dom” – podróż po codziennym życiu w domu widzianym oczami dziecka – zobaczymy 8 lipca o 17.00.

Poznański Teatr Atofri to niezależna grupa teatralna, która od 6 lat tworzy wyłącznie spektakle dla najnajmłodszych. Prezentował przedstawienia na wielu prestiżowych festiwalach i przeglądach teatrów dla dzieci w Polsce i na świecie (m.in. w Japonii, Rumunii, Turcji, Finlandii, Słowacji, Niemczech i Francji). „Pan Satie” to spektakl muzyczny w piękny sposób wykorzystujący twórczą zabawę rytmem, dźwiękiem i obrazem. Będzie go można obejrzeć 9 lipca o 12.00.

Miejscowy teatr podczas festiwalu będzie reprezentować Teatr Miniatura ze spektaklem „Tam i tu”, w którym do krainy zamieszkanej przez proste linie przybywa nagle kula. Tą ciepłą opowieść o wielkiej tęsknocie i pięknej przyjaźni dwóch światów będzie można zobaczyć 8 lipca o 12.00.

W ramach festiwalu 8 lipca o 17.15 odbędą się również warsztaty kołysankowe dla niemowląt i ich rodziców „Lulanki, przytulanki”, które poprowadzą artyści Teatru Atofri. Starodawne i nowe pieśni do kołyski z muzyką graną na żywo, przeplatane opowiadaniami, zabawami ruchowymi i wspólnym graniem na instrumentach. To czas zacieśniania niezwykłej więzi między rodzicami a dzieckiem – warsztaty pełne spokoju, muzyki i wspólnego ruchu.

Festiwal realizowany jest przez Art Fraction Foundation, w ścisłej współpracy z Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu – inicjatorem nurtu teatru dla najnajmłodszych w Polsce, pomysłodawcą cyklu Sztuka Szuka Malucha oraz Miejskim Teatrem Miniatura w Gdańsku.

 

Sztuka Szuka Malucha | Miejski Teatr Miniatura

PPP_3024.jpg

8 lipca 2014, godz. 12.00, Scena Kameralna

„Tam i tu” Miejski Teatr Miniatura (Gdańsk)

Dla dzieci od 1 do 4 lat, czas trwania: 40 minut

 

casa_04sm.jpg

8 lipca 2014, godz. 17.00, Sala Prób

„Casa/Dom” La Baracca – Testoni Ragazzi (Bolonia)

Dla dzieci od 1 do 4 lat, czas trwania: 45 minut

 

8 lipca 2014, godz. 17.15, Scena Kameralna

„Lulanki, przytulanki” Teatr Atofri (Poznań) – warsztaty kołysankowe

Dla dzieci do 12 miesięcy, czas trwania: 60 minut

 

Pan_Satie_-_fot._Wojtek_Wojcik_2sm.jpg

9 lipca 2014, godz. 12.00, Scena Kameralna

„Pan Satie” Teatr Atofri (Poznań)

Dla dzieci od 1 do 4 lat, czas trwania: 45 minut

 

Bilety w cenie 15 zł od osoby do nabycia w kasie Teatru Miniatura, przy ul. Grunwaldzkiej 16 w Gdańsku Wrzeszczu.

Rezerwacja biletów: 58 341 94 83, organizacjawidowisk@teatrminiatura.pl

www.teatrminiatura.pl | www.facebook.com/teatrminiatura

www.sztukaszukamalucha.pl | www.facebook.com/SztukaSzukaMalucha