PL EN

STREFA ZDARZEŃ

Fotorelacja z projektu TEATR I SZKOŁA

W czerwcu rozpoczęliśmy realizację projektu współpracy teatru ze szkołami. W pilotażowej wersji wzięły udział dwie klasy piąte z gdańskich szkół podstawowych: Vc pod opieką pani Doroty Bielińskiej z Pozytywnej Szkoły Podstawowej i Vb pod opieką pani Agnieszki Ryll ze Szkoły Podstawowej nr 20. 

Najpierw obie klasy odwiedziły teatr, gdzie zobaczyły spektakl KASIEŃKA i zwiedziły pomieszczenia zazwyczaj niedostępne dla widzów - weszły na scenę, do pracowni plastycznej, kabiny elektroakustycznej, magazynu kostiumów i rekwizytorni. Potem Agnieszka Grewling-Stolc z Miniatury poprowadziła warsztaty w szkołach, nawiązując do tematyki KASIEŃKI. W październiku obie grupy wzięły udział w warsztatach teatralnych prowadzonych przez aktorów Magdalenę Żulińską i Wojciecha Stachurę oraz oświetleniowca Macieja Motowidło i brygadzistę sceny Tomasza Okęckiego. 

Pracownicy teatru pomagali klasom przygotować spektakle w ich szkołach. Odwiedziliśmy ich podczas prób generalnych. 7 i 8 grudnia odbyły się uroczyste premiery. Tutaj możecie obejrzeć kilka zdjęć z wszystkich działań w ramach projektu. Autorami zdjęć są: Dawid Linkowski, Piotr Pędziszewski i Jan Rusek.

 

mkidn_wyciety.jpg

 
 
Galeria
×